Home » Teknologji

Apple rregullon problemet me tastierë

Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Apple ka adresuar problemet që shkaktonin gabime te disa iPhone sa i përket shkronjës “i” që në auto-korrekt u bënte “A” ose “?”. Problemi u shfaq kur njerëzit përditësuan telefonat e tyre në versionin 11.1 të sistemit operativ iOS. Në një postim në Twitter, Apple ka... 

Mbreti i ri i hiperveturave

Me më shumë se 1000 kuajfuqi dhe me pako të lehtë, Mercedes-AMG premton se Project One do të ofrojë performanca si të bolidëve të Formula One Me Project One, Mercedes-AMG ka dalë në krye të hiperveturave. Me më shumë se 1000 kuajfuqi dhe me pako të lehtë, Mercedes-AMG premton se Project One do të ofrojë performanca si të bolidëve të Formula One. Ky automobil mund të përshpejtojë... 

Ing. GJON BISHA, NË ARRITJET TEKNOLOGJIKE BOTËRORE

Dr.Zef Mulaj  Marche, Ankona -Itali Në foto: Ing. Gjon Bisha, duke marrë diplomën… Këto  ditë,  në faqet  e informacionit industrial të  Europës  dhe të Shteteve të Bashkuera,  gjejmë  emrin e shqiptarit  Gjon Bisha, me origjinë nga  Vau i  Dejes-  Shkodër,  me  banim dhe  me punë  në Itali. Mbaroi studimet në Universitetin Politecnica delle Marche, në Ankona, ... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch