Home » Lajme, Vendore » Destani – URIME DHE GEZUAR PER SHUME MOTE DITEN E FLAMURIT!

Destani – URIME DHE GEZUAR PER SHUME MOTE DITEN E FLAMURIT!

Te dashur miq,
28 Nëntori, Dita e Flamurit, është një nga ditët më të rëndësishme, në mos më e rëndësishmja, e historisë sonë kombëtare …
Dita e Flamurit është dita më e gëzueshme, është dita më e vajtueshme për shqiptarët, sepse kjo ditë është Dita e Pavarësisë, së Nënës Shqipëri, por pa Kosovë, pa Çamëri,pa Lugine …
Dita e Flamurit, Dita e Pavarësisë, për çdo shqiptar, duhet të jetë edhe Dita e Llogarisë, Dita e Përgjegjësisë…
Në Ditën e Flamurit, në Ditën e Pavarësisë, përveç gëzimit, përveç vajtimit, secili duhet të bëjë llogari, me përgjegjësi, t’a pyesë veten: ç’bëra unë për Luginen per Kosovë, për Çamëri, për Shqipëri…?
URIME DHE GEZUAR PER SHUME MOTE DITEN E FLAMURIT!

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch