Home » Lajme » Disa qytetarë të Komunës së Preshevës, ditët e nxehta të verës kanë vendosur ti kalojnë në pishinat që janë në dispozicion në vendin tonë

Disa qytetarë të Komunës së Preshevës, ditët e nxehta të verës kanë vendosur ti kalojnë në pishinat që janë në dispozicion në vendin tonë

Në pishina numri i vizitorve me ardhjen e mërgimtarëve ka filluar të rritet dukshëm. Pronari i pishinës Aqua Park, në fshatin Raincë, Isa Arifi, thotë se në këtë pishinë brenda ditës numri i pushuesve sillet prej 450 – 600 persona, kurse edhe kushtet e ofruara janë mjaftë të mira. Edhe disa të rinjë shprehen të kënaqur me kushtet e ofruara në pishinat që kanë vendosur të kalojnë ditën. Në komunën e Preshevës, qytetarët kohën e nxehtë të këtyre ditëve, përveç se në pishinat që ekzistojnë, mund ti kalojnë edhe në dy pendat, atë të Rahovicës dhe Bushtranit.
RTV Presheva

Elementary school librarian john https://www.pro-academic-writers.com/ schu, from naperville, illinois, frequently posts vines to get kids excited about reading

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch