Home » Kulturë, Lajme » Donacion i radhës nga Landi i Tirolit të Austrisë për shkollën fillore “Ibrahim Kelmendi” në Preshevë

Donacion i radhës nga Landi i Tirolit të Austrisë për shkollën fillore “Ibrahim Kelmendi” në Preshevë

Në kuadër të bashkëpunimit të Komunës së Preshevës dhe Landit të Tirolit të Austrisë, sot ka arritur në Preshevë një kamion me banka dhe karrika për nxënësit e shkollës fillore “Ibrahim Kelmendi” në Preshevë.

Gjithsejt janë 90 banka dhe 180 karrika të cilat do të shpërndahen për nxënësit e klasëve të para në paralelet e shkollës fillore “Prof Ibrahim Kelmendi”.

Komuna e Preshevës falenderon donatorin dhe përfaqësuesin e saj z. Peter Logar për donacionet e bëra për Komunën tonë duke shpresuar edhe më tej në bashkëpunimin institucional edhe në sferat tjera.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch