Home » Opinione » Dot shfaqet se shpejti DRAMA “SERBIJA NUK KALON “,po ku nuk kalon ? prej “MOLLES SE KUQE E TE KENDEJ “, a nuk pe dini JU ?!.

Dot shfaqet se shpejti DRAMA “SERBIJA NUK KALON “,po ku nuk kalon ? prej “MOLLES SE KUQE E TE KENDEJ “, a nuk pe dini JU ?!.

PO SHIH po shih ,po vika EDI RAMA me luajt DRAMEN se bashku me djemt e vajzat e VV qe e luajten ne KOSOVE dramen me titull “SERBIJA NUK KALON”,…
ZOT o ZOT po si nuk po mbushemi mend,…jepni VOTA JEPNI SERBIS se pastaj serbija e qon lajmin ne der te stambollit,……
JU VLLAZERIT dhe MOTRAT E MIJA E DINI SHUM MIR SI E HONGREM ME 28.Nendor 2011 kur ne ne KOSOVEN LINDORE siq e dim kemi PROTESTU ,po SERBIJA SHPEJT LAJMIN me shpernda dhe me lajmeru se KOSOVA LINDORE esht duke FESTU,…bile bile edhe Flamujt e Shqiptarve duke shit shkijet kan fitu,… JU lutem CFAR te mire dotju sjell o Vllezer e Motra
ardhja e EDI RAMES ?!!!,…
LIBRIN E TIJ KURBAN ?!!!,…qe per fitim te vetin met vertet DOTNA BAN KURBAN per SERBIN.
NORMAL pasi i ndihmon SERBIS ME hy ne BE,…
A e dini Cka e kam UNE nje IDE ju lutem ta ANALIZONI ?!,…
TREGONI JU EDI RAMES se nje MOTER e JONA na ka LUTUR SI SYT E BALLIT qe ket VIZIT pe lojm VERES me ardh TI se tash ftoft e sun ju marojm FLIJA ne SAC e besa edhe bijat duhet mi mledh, i harrova kejt djemt nga GURBETI e VERES mlidhemi te gjith e VJEN? ne qoft se jemi gjall e shendosh E NE QOFT SE NUK E FILLOJM ndoj DARSEM ME TUPANA se si DIHET ,…
E sa per librin me shit ti thuj mos u bon merak se per bes kush nuk ka siguru DRU te mjaftushem per DIMER bon me perdor per me NISUR ZJARRIN ne MENGJES e kan ma leht NONAT TONA.
Nga Ferdane Alidemi

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress