Home » Lajme, Ndërkombëtare » DUKE RIZGJEDHUR KONGRESMENIN ENGEL, NE E BËJMË AMERIKËN TË FORTË, E BËJMË KOMUNITETIN TONË TË FORTË

DUKE RIZGJEDHUR KONGRESMENIN ENGEL, NE E BËJMË AMERIKËN TË FORTË, E BËJMË KOMUNITETIN TONË TË FORTË

-Thirrje nga personaliteti i shquar shqiptaro-amerikan, Harry BAJRAKTARI – Nderi i Kombit, Amerikë, për të votuar për mikun e madh të shqiptarëve, kongresmenin amerikan Eliot Engel për në Kongresin Amerikan –

Të dashur familjarë, miq, dhe fqinjë,

Kongresmeni Engel ka nevojë për ndihmën tonë!

Ai po përballet me një primar të ashpër me një kombinim të madh jashtë distriktit të interesave të veçanta që e duan atë jashtë Kongresit.

Kongresmeni Engel ka qenë gjithmonë aty për ne, prandaj sot duhet të jemi aty për të. Nëse keni mundësi të votoni në Fillimin Demokratik të 23 Qershorit, dilni dhe votoni.

Ju lutemi, kërkoni nga miqtë dhe familjarët, fqinjët dhe kolegët tuaj, të cilët janë demokratë të regjistruar, ta votojnë edhe për të. (Unë po bashkangjit këtu një hartë të Kongresit të 16-të të Nju Jorkut, që të zbuloni nëse ju ose njerëzit që njihni mund të votoni për të. ))

Le të dalim nga vota! Le të bëjmë një ndryshim për kongresmenin. Ai ka qenë vërtet një mik dhe një lider i vërtetë.

Duke rizgjedhur kongresmenin Engel, ne e bëjmë Amerikën të fortë. Ne e bëjmë komunitetin tonë të fortë.

Zoti ju bekoftë të gjithëve.

Harry BAJRAKTARI

New York, qershor 2020

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch