Home » Lajme » Edhe Zvicra mbështet një komision special ndërkombëtar për hetuesi në Kosovë

Edhe Zvicra mbështet një komision special ndërkombëtar për hetuesi në Kosovë

Këshilli federal duhet të angazhohen për të hedhur dritë mbi trafikimin e organeve të dyshuar në Kosovë. Këshillit Kombëtar i Shteteve sot ka miratuar në mënyrë të heshtur njëmocion për një komision special ndërkombëtar që do të merrej me hetuesi të trafikut eventual të organeve në Kosovë, njofton agjencia informative nga Gjeneva “Presheva Jonë”
Qeveria është në dijeni dhe mbështet një iniciativë të tillë që të dal në shesh e vërteta para drejtësisë të kerkuar nga Këshilli Evropian, për cka edhe policia e Bashkimit Evropian në Kosovë (EULEX) eshtë e angazhuar në ektëd rejtim me gjitha veprimet e duhura..” ka thënë presidenja Micheline Calmy-Rey. “Akuza të përfshira në raport janë veçanërisht të rënda,” ka shtuiar ajo, njofton agjencia zvicerane.
Zvicra është e angzahuar me kohë djhe ka për prioritet luftën kundë rkrimit të organizuar në Ballkan dhe ka mbështetur gjithnjë përpjekjet që kanë të bëjnë me të kaluarën. Disa ekspertë të vëna në dispozicion nga Zvicra tashmë e hetimit të krimeve të luftës në bashkëpunim me EULEX-in. Ato janë aktualisht dymbëdhjetë dhe ky numr do të rritet edhe për gjashtë sish, ka precizuar znj. Calmy-Rey.
Bernë, 15 shtator /AIK-Presheva Jone

Ratchet can also mean unkempt or http://topspying.com messy, as the word is similar to the word wretched

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch