Home » Lajme, Rajonale » Emisioni “Jeta në Kosovë” – LAPIDARI DHE LUGINA E PRESHEVËS

Emisioni “Jeta në Kosovë” – LAPIDARI DHE LUGINA E PRESHEVËS

Çka ndodhi në Preshevë? Si u vendos lapidari i shumëpërfolur?

Si dhe pse u largua ai, pa asnjë pikë rezistence?  A ka pasur marrëveshje për ta larguar këtë lapidar?  Nëse ka pasur marrëveshje, ndërmjet kujt është arritur ajo?

Për të diskutuar për këto tema, Muhamet Hajrullahu ka ftuar:

Skender Destani – nënkryetar, Komuna e Preshevës;
Jeton Ismaili – drejtor, TV Spektri, Bujanoc;
Nexhmedin Spahiu – analist, Mitrovicë;
Besar Likmeta – gazetar, Tiranë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress