Home » Lajme » Etihad Stadium emri i ri i stadiumit të M.City

Etihad Stadium emri i ri i stadiumit të M.City

Manchester City pas investimeve të shumta dhe revulicionit në klub , do t’ia ndërrojë emrin stadiumit nga City of Manchester Stadiumi në Etihad Stadium.

Sipas mediave britanike marrëveshja vlen hiç më pak se 150 milionë funte të cilat do të merren gjatë 10 viteve të ardhshme.

Etihad, sponsori më i madh i klubit, është kompani nacionale nga Abu Dhabi dhe është një ndihmesë shtesë për pronarin e pasur të klubit, Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan.

Kompania nga Emiratet e Bashkuara Arabe tashmë është shenjë dalluese e Manchester Cityt, pasi logoja dhe emri i saj janë në fanellat e këtij klubi.

According to pew research internet project, over 90 percent of american adults own why not look right here a cellphone, and 73 percent of american adults online use a social networking site of some kind

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch