Home » Lajme » EuroBasket 2011: Franca dhe Spanja në finale

EuroBasket 2011: Franca dhe Spanja në finale

Francezët arritën të mposhtin kombëtaren Ruse në EuroBasketin 2011 duke u plasuar në finale së bashku me Spanjën që më herët mposhti Maqedoninë.

 

Francezët e kanë rastin e tyre që për herë të parë të marrin medalen e artë në historinë e EuroBasketeve ose medalen e argjendë pas 62 viteve pritje.

Franca arriti të mposhtë Rusin me rrezultat 79-71.

Finalja e madhe zhvillohet të dielën nga ora 20:00 kurse pë medalën e bronztë do luftojnë Rusia kundër Maqedonisë.

Në këtë kampionat Franca dhe Spanja kanë pasur një takim që ishte fitore e Spanjës me rrezultat tejet bindës.

Stay on a steady path with a consistent theme or browse around this web-company message

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress