Home » Opinione » Ferdane Alidemi Bajrami: Pse gjith ky mllef ne SALI BERISHEN?

Ferdane Alidemi Bajrami: Pse gjith ky mllef ne SALI BERISHEN?

Ju lutem te nderuar VENDASIT e MI; po pse o te nderuar gjith ky mllef ne SALI BERISHEN?,… A ende nuk po mundemi te kuptojm JU LUTEM qe duhet SHTETI AM SHQIPERIA sa me par te PRANOHET ne BASHKIMIN EUROPIAN si thuani JU ?,gjer kur duhet qe te flasin dhe te na mbrojn MIQET e tan NE SHQIPETARET athua doti kemi edhe koh te gjat po keta miq qe i kemi tash ne BE ?!,e UN mendoj se JO,JO dhe JO dhe e dini se pse ?,Koha kalon e miqt tan duhet te shkojn ne PENZION sepse edhe ne nuk jemi te perjetshem ne ket BOT.Te njeten breng dhe hall UN ja paraqita MIQVE TAN
ketu ne Gjermani,… PSE MOS TE KEMI TE DREJT EDHE NE SHQIPTARET TE BASHKOHEMI SI DY GJERMANIT ?, dhe fillova te tregoj per historin TON,…qe mundem te them PLOTESISHTse miqt tan jan ndoshta edhe me mir se un te informuar,PASI QE ATA KAN AT DETYR te analizojn per keto ceshtje te SHTETEVE,….po dal te pergjigja e TYRE: E nderuara Zonja Ferdane TE LUTEM ti me mir se te gjith te tjeret e din se sa VITE KEMI qe mirremi me CESHTJEN E SHQIPTARVE, dhe nga dita e par ju kam perkrah dhe ju perkrahi,…por ti po pyet per bashkimin e DY GJERMANIVE dhe prap e din shum mir se mbi 40 VITE ju kan dashur GJERMANIS gjersa u BASHKUAM.Ju lutem PUNET e mira vin NGADAL E NGADAL ose siq thuhet HAP pas HAPI po pse jo nga nje SHKALL nga NJE me MBRRI atje ku deshironi JU dhe ne MIQTe JUAJ por te SIGURT.
Mir kan then se: “MIKU I MIR SHIFET NE DIT TE VESHTIRA”,por prap po them se miqet gjithmon nuk munden te bejn punen TON.qe shemull poju dergoj ket list TE 27 SHTETEVE me gjithsejt 265 anetar
http://stream.eppgroup.eu/Activities/docs/year2010/leaflet-group-II-de.pdf

JU lutem vetem kam nje pyetje tek te gjith JU VLLEZER dhe MOTRA A ka mundesi qe te bisedojsh me te gjith keta ANETAR qe jan 265 dhe te jen ne te njejtin mendim per NE qoft negativ apo pozitiv?e UN prap them se esht shum veshtir,Ja nje shembull NE ne ket koh nje FAMILJE e ngusht nuk jemi te gjith te nje mendimi dhe jemi nda e coptu nje VLLA ne ket Parti e nje ne TJETREN Partii dhe shiqojm meja nxjerr njani tjetrit SYT,…TE DAL NE TEM Kam shpres shum te i madhi ZOT dhe te MIQET TAN dhe tek NE o VLLEZER e MOTRA te DASHUR QE NJE DIT te vetdisohemi dhe mos ti shkojm mbrapa atyre qe si synym te par kan AMBICIET PERSONALE e pastaj KOMBETARE se kam shum FRIG se dot mbesim ne MES TE RRUGES ….Te tregoj dhe nje ndodhi sod qe ndegjova ndoshta JU e keni ndegju edhe me par,nje nder koleget e punes pasi qe punoj me shum koleg nga shum Shtete,E ky esht nga GREQIA pasi qe kerkova nga ai qe un te shkruaj nje artikull ne gjuhen Gjermane dhe ai te perkthente ne gjuhen Greke ja qfar me TREGOI,Nuk ka problem e nderuara kolege un artikullin ta prekthej po nuk di sa dot bej pun?,Kurse UN e disha hiq pa then AI se qfar mendojn GREKET per NE,E din Ferdane qfar ka ndodhur ne vitin 1999 ne Greqi ?,Un filloj ti them disa gjera qe i dija,…., pastaj ai filloi te tregoj::RINIA GREKE ter NATEN kan punu dhe te gjitha SHENJAT e komunikacionit ja kan NDRRU drejetimin dhe USHTARET AMERIKANE trupat qe jan kan toksore i kan drejtu ne drejtim te fushes se sportit dhe i kan RREH,………E di qe ndoshta kjo ka qen vetem nje RREN ne at koh per te futur FRIK,…Me ket shkrim kerkoj falje ne qoft se kom gabu por deshta te JAP NJE MENDIM TIMIN qe shpresoj qe nuk dota kaloni pa e lexuar gjer ne fund SE PSE DUHET SA ME PAR SHQIPERIA NAN TE HY NE BASHKIMIN EUROPIAN qe pastaj FEMIJET e saj NJE nga nje doti MERR NE GJIRIN E VET o VLLEZER e MOTRA ju LUTEM SHUM.
Autorja e shkrimit: Ferdane Alidemi Bajrami

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch