Home » Lajme » Formacioni i javës – Premier League

Formacioni i javës – Premier League

Java e parë e sezonit 2011-12 në Premier League kaloi me plotë befasira sa i përket rezultateve.

H.H
Gjigandët si Arsenal, Liverpool dhe Chelsea nuk kanë arritur të shënojnë fitore kundër klubeve me nivel më të ulët ndërsa e njëjta gjë nuk mund të thuhet për kampionin aktual, Manchester United i cili mposhti WBA.

Manchester City shkatërroi dje Sëansean me rezultat 4-0 ndërsa lojtari i asaj ndeshje padyshim që ishte Sergio Aguero i cili shënoi dy gola në debutimin e tij me fanellën e ishullorëve.

Portieri më i mirë në këtë javë u zgjedh ai i Stoke Cityt, Begovic pasi mbrojti një numër të madh të rasteve që kishin Blutë e Andres Villas-Boas.

Formacioni i Javës


This includes taking time out of the daily grind http://www.spyappsinsider.com to have face-to-face time with your child, simply keeping up with what’s going on on a day-to-day basis

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch