Home » Kulturë, Lajme » Ftesë – Ekspozitë pikture – “Në udhëtim me Edward Lear në Shqipëri”

Ftesë – Ekspozitë pikture – “Në udhëtim me Edward Lear në Shqipëri”

Instituti i Librit dhe i Promocionit & Ministria e Turizmit dhe e Mjedisit

së bashku me Muzeun Historik Kombëtar
organizojnë
– ceremoninë e çeljes së ekspozitës me vepra të piktorëve bashkëkohorë shqiptarë të peizazhit që udhëtuan nëpër Shqipëri në gjurmët e Edward Lear;
– shfaqjen e dokumentarit “Në udhëtim me Edward Lear në Shqipëri”;
– prezantimin e pikave të reja turistike të krijuara nga ky projekt, tabelat informuese turistiko-kulturore të vendosura në qytetet e Elbasanit, Tiranës, Krujës, Shkodrës, Durrësit, Kavajës, Beratit, Apolonisë, Vlorës, Himarës, Tepelenës dhe Gjirokastrës;
– prezantimin e guidave turistike (shqip-anglisht) për operatorët turistikë.   Me praninë e ministrit të Turizmit dhe Mjedisit z. Blendi Klosi.Nesër, e enjte,  7 nëntor 2019, ora 12:00,në Muzeun Historik Kombëtar (Salla Kryesore me pamje nga sheshi Skënderbej).

Me respekt për ju,Irena Toçi

————–

Irena Toçi

Drejtore e Përgjithshme

Instituti i Librit dhe i Promocionit

Rruga “M. Gjollesha”

K.P.1420
Tiranë – Albania

Cel. ++355 68 20 677 11
Tel. ++355 422 40 116


irena.toci@gmail.com

instituti.libri.promocioni@gmail.com www.institutilibripromocioni.alFacebook: Instituti i Librit dhe i Promocionit
www.festivaliletrar.al

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch