Home » Kulturë, Lajme, Ndërkombëtare » “Gënjeshtarë të vegjël” i Fatos Kongolit botohet në italisht

“Gënjeshtarë të vegjël” i Fatos Kongolit botohet në italisht

Të nderuar Miq të Librit,

Këto ditë doli në qarkullim, në Itali, romani “Gënjeshtarë të vegjël” i shkrimtarit Fatos Kongoli.

Libri, i përkthyer nga prof. dr. Klara Kodra, është botuar nga shtëpia botuese “Rubbettino”.

Ky është romani i nëntë i Kongolit në Itali dhe i treti nga shtëpia botuese “Rubbettino”, ku më parë janë botuar romanet “Jetë në një kuti shkrepësesh” (2015) dhe “Iluzione në sirtarë” (2017).

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress