Home » Lajme, Ndërkombëtare » GRENELL: I NXITËM EVROPIANËT TË KËRKOJNË LIBERALIZIMIN E VIZAVE PËR KOSOVËN

GRENELL: I NXITËM EVROPIANËT TË KËRKOJNË LIBERALIZIMIN E VIZAVE PËR KOSOVËN

Emisari i SHBA-së për dialogun, Richard Grenell, fokusimi i SHBA-së në normalizimin ekonomik të raporteve mes Kosovës dhe Serbisë, ka nxitur evropianët, duke thënë se amerikanët janë të lumtur t’i shohin evropianët teksa udhëheqin.

“Më në fund, Ky është një lajm i mirëseardhur, edhe nëse është vetëm për disa industri të caktuara biznesi.Fokusi amerikan në normalizimin ekonomik ka nxitur edhe veprimet e evropianëve. Dhe ne jemi të lumtur t’i shohim ata teksa udhëheqin”, ka shkruar ai në Twitter.  

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch