Home » Sport » Heynckes: Ekipi i Bayern Munichut do ta ketë shumë të vështirë ndaj Juventusit

Heynckes: Ekipi i Bayern Munichut do ta ketë shumë të vështirë ndaj Juventusit


Trajneri i Bayern Munichut, Jupp Heynckes, ka thënë se ekipi i tij do ta ketë shumë të vështirë ndaj Juventusit, për shkak se Bianconerët kanë mbrojtje të fortë.

 “Unë e njoh shumë mirë Juventusin. Ata janë ekipi më i mirë italian për momentin dhe kanë një stadium të ri fantastik. Ata janë kalibri më i lartë i futbollit, kundërshtar shumë i vështirë”.“Ata janë ekstrem të fortë në mbrojtje dhe kanë shumë cilësi në sulm. Ne do të shohim futboll të mirë, dy ndeshje fantastike. Shpresoj që të jemi më të mirë se ata, por është një ndeshje e dy klubeve në nivel të barabartë”, ka thënë Heynckes.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress