Home » Lajme » Hysen Gecaj: Për FSK-në mosmbështetja nga SHBA-ja do të ishte e keqe

Hysen Gecaj: Për FSK-në mosmbështetja nga SHBA-ja do të ishte e keqe


Gecaj ka komentuar kështu në RTK 3, pas suspendimit të vizitës në Kosovë nga ana e  Gjeneralit Orr, Komandant i Gardës së Iowas.  

“Këto duhet kuptuar si vërejtje serioze. FSK deri tash ka përfituar shumë nga SHBA-ja. Nëse ka masa ashti siç I ka paralajmëruar SHBA për FSK-në, atëherë do të kishte pasoja të mëdha. Ndërprerja e mbështetjes dhe e trajnimeve do ta kthehnte mbrapa FSK-në”, ka thënë ai. “SHBA është partneri kryesor i FSK-së”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch