Home » Intervistë, Lajme, Ndërkombëtare » Hysen Ibrahimi, i ftuar në emisionin URA, ka folur rreth dy botimeve të reja

Hysen Ibrahimi, i ftuar në emisionin URA, ka folur rreth dy botimeve të reja

Kryetari i Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani”, Suedi, z. Hysen Ibrahimi, i ftuar në emisionin URA, te Artur Bejzade, për të folur rreth dy botimeve të reja nga kjo shoqatë: Librin”TË DASHUROSH NUK ËSHTË MËKAT”, një antologji me 185 poezi, e përmbledhur nga 48 autorë, në mërgatë dhe në trojet etnike shqiptare. Autorë të librit janë Ymrije Beqiri dhe Hysen Ibrahimi. Si dhe për librin, “TI JE DORA E ZOTIT” i autorit Bahri Shyti, botimin e të cilit e ka bërë, poashtu Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi.

Intervistën e keni në link:

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch