Home » Lajme » Ibraimi 2 gola, fiton Maribori

Ibraimi 2 gola, fiton Maribori

Shqiptari nga Tetova, Agim Ibraimi është fytyra që po shkëlqen në ekipin e njohur slloven të Mariborit.

Në ndeshjen e së dielës në kampionatin slloven, Ibraimi ishte realizator i 2 golave të Mariborit ndaj ekipit të sapoinkuadruar në lige atij Mura 05. Ibraimi shënoi në minutat 36 dhe 60 ndërsa skuadra vendase fitoi me rezultat të thellë prej 6-0.

Të kujtojmë që pikërisht Ibraimi shënoi golin e fitores së Mariborit prej 2 me 1 ndaJ Glasgow Rangers në kuader të kualifikimeve në Europa League. Me parë “Ibra” ka qenë pjese e skuadrës slovene Nafta dhe asaj turke, Eskisehirspor.

For example, it’s probably not the best idea to share information on the great things happening at your school one week, and http://pro-essay-writer.com then follow up with a diatribe against common core

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress