Home » Lajme, Ndërkombëtare, Politikë » Imamoglu është shpallur fitues në zgjedhjet për Bashkinë e Stambollit, pasi janë numëruar 99.37% të votave

Imamoglu është shpallur fitues në zgjedhjet për Bashkinë e Stambollit, pasi janë numëruar 99.37% të votave

Kandidati i Partistë Republikane, ka fituar me 54.93% të votave përballë ish-Kryeministrit Binali Yildirim, që mori 45.09% të votave.

Yildirim pranoi humbjen dhe i uroi suksese kundërshtarit të tij, duke theksuar se do të përpiqet ta mbështesë atë në çdo punë që do të bëjë në emër të qytetarëve të Stambollit.

Imamoglu reagoi pas fitores duke theksuar se rezultati kontribuon në “procesin demokratik të Turqisë”.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch