Home » Lajme » Informim mbi zhvillimin e protestave “100 Vjet Komb coptuar”!

Informim mbi zhvillimin e protestave “100 Vjet Komb coptuar”!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Fatos Ashiku
Komisioni i lev mbare kombtare te protestave “100 Vjet Komb coptuar” 16 korrik 2013
KOMUNIKATE!
Lenda: Informim mbi zhvillimin e protestave “100 Vjet Komb coptuar”!

Informojme me arritjen e deri me tanishem te proçesit te org. te protestave ne mbare hapsiren Shqiptare :
Keshtu kemi keto konfirmime te protestave:
1- – Gjermani – 19 korrik, te premten mbasdite…nga sheshi qendror i Mynihut Karlsplatz- ora 18.
-Itali-Sheshi “Di Umo” 150 m prane-Milano:dite e shtune dt 20 korrik 2013 ora 16 -adresa:Aul Pio XII-Via San Antonio 6 .
-Tirane:27 korrik 2013- Tubim dhe Marrshim proteste : nisur ne ora 10 para dite prane selise se ambasadave Rr. Durrsit , duke vijuar me tej ne Bulevardin deshmoret e kombit deri para Presidences.
-Tetove:20 Korrik 2013 ora 11 para palestres se kultures .Tubim proteste.
-Podujeve 23 korrik dite marte ora 11 ne mjediset e klubit letrare “ZAHIR PAJAZITI”
2-Ngado jemi ne kontakt me grupet organizatore edhe po punohet me mobilizim per te arritur suksesin per te cilen e merion kjo ngjarje e rendesisme kombtare historike.
-Jemi ne pritje per konfirmime te reja.
3-Ngado po ngrihet fryma e demostrimit si akt i cili na cenoi rende pavaresine e Shqiperise duke na ndare ne disa pjese.
Kerkeses per shfuqizimin e akteve te coptimit:
– Permes thirrrje (peticionit) drejtuar shteteve dhe org nderkombtare.
-Permes Ankimimit ne gjykaten e hages per tu shprehur per drejtesi .
-Per te shprehur para opoinionit botrore verdiktin e popullit Shqiptare pjeses me vitale qe gjindet e afte per ta ndermarre kete akt.
– Aktin e riberjes se pavaresimit .
-Shpalljes se Shqiperise bashkuar nga Sanxhaku i Nishit deri ne Preveze nje te vetem prioritet zhvillimi mbare kombtare .Perms nje strategjie e platformash per interesa te perbashkta.
Ju Urojme Organizatoreve ne terren , pjesmarrsve ne tubime, tere qe po kontribuojne , historiane dhe figura te shquara intelektuale ne mbare hapsiren Shqipatre Suksese edhe mbaresi.
-Ftojme! Tere opinionin mbare Shqiptare per te rritur pranine dhe kontributin qe kete ngjarje te nadhe, ta kthejme ne nje plebishit popullore mbare kombtare. Ngaku marrin udhe nje sere problematikash me te cilen eshte ne sfide shoqeria
Shqiptare.
Shqiperi Bashkuar 16 korrik 2013.-

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress