Home » Lajme » Interviste me Talentin Preshevar Shpetim Arifi

Interviste me Talentin Preshevar Shpetim Arifi

Me 1 prill të këtij viti Shpëtim Arifi me prejardhje nga Rainca është përzgjedhur nga 150 futbollistë nga gjitha anët e Zvicrës në U15 e më të talentuarve të futbollit Zviceran.
Shpëtim Arifi keto dite vikendi i kalon ne vendlindjen,dhe preshevasot.com sjell nje interviste me talentin Preshevar ne Zvicrës në U15.

PreshevaSOT.com – Prej sa vjeqar keni filluar karrieren ne futboll.
Shpetim Arifi: Une si femij kam filluar karrieren ne futboll.PreshevaSOT.com – Ne cilin klub keni startuar.
Shpetim Arifi: Kam filluar ne klubin S C Derling,kam luajtur prej moshes 9 vjeqar e deri ne moshen 13 vjeqar.

PreshevaSOT.com – Cili eshte klubi, te cilin luani tash.
Shpetim Arfi: Ne Young Boys dhe ndihem i lumtur ne kete klub.

PreshevaSOT.com – Deri sa do te vazhdoni ne kete klub.
Shpetim Arifi: Nuk munde te them asgje, ne jete nuk dihet asgje e siguruar.Nuk mendoj asgje per te bere nje gje te till,ndihem i lumtur ne kete klub,shpresoj qe do te kaloj vite te lumtura ne kete klub.PreshevaSOT.com – Pas Young Boys cili eshte klubi i enderrave qe doni te luani.
Shpetim Arifi : Per mua eshte klubi me i mir ne bote Barcelona,shpresoj te ndodh nje gje e till te transferohem ne ,Barcelone te luaj me lojtaret klasik qe i ka ky klub.
PreshevaSOT.com – Te faliminderoj qe gjetet kohe te flasim rreth futbollit, te urojm shendet dhe gjithe te mirat ne jete, shpresojm endrrat te behen realitet te luani ne krah me MESSIN.
Shpetim Arifi: Edhe juve ju faliminderoj preshevaSOT.com, pa dyshim jeni nje portal i mir qe ne gjdo koh na lajmroni me informacione te reja,edhe juve ju deshiroj pune te mbar.18.07.2011/ Natyran Iseni/PreshevaSOT.com

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch