Home » Lajme, Vendore » Ipsos – Cesid: Nga 44.1 % të votave të numëruara, Alternativa Demokratike Shqiptare ka marrë katër mandate

Ipsos – Cesid: Nga 44.1 % të votave të numëruara, Alternativa Demokratike Shqiptare ka marrë katër mandate

Sipas projeksioneve të para të Ipsos dhe Cesid në rezultatet e bazuara në 44.1 për qind të mostrës së përpunuar del se Alternativa Demokratike Shqiptare ka marrë katër mandate.

Partia e presidentit aktual Aleksandar Vuçiq SNS ka fituar 63.4 për qind të votave në zgjedhjeve e sotme parlamentare në Serbi.

Partia e Vuçiqit ka marrë 180 mandate, SPS e Ivica Daçiqit 30 mandate, ajo e ish-sportistit Aleksandar Shapiq 11 mandate, etj.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch