Home » Lajme » Ish-luftëtarët e UÇK-së po vazhdojnë grevën para ndërtesës së qeverisë me kërkesën e njëjtë për përshpejtimin e miratimit të Ligjit për veteranët e UÇK-së

Ish-luftëtarët e UÇK-së po vazhdojnë grevën para ndërtesës së qeverisë me kërkesën e njëjtë për përshpejtimin e miratimit të Ligjit për veteranët e UÇK-së

Ne falemderojmë ekipin e Agjencinë Informative nga Presheva delegacion ky i parë që viziton grevistët e veteranëve të UCK-së para objektit të qeverisë së Kosovës,u shpreh udhëheqësi i kësaj greve, Xhevdet Qeriqi.
Në mesin e këtyrë grevistëve takuam edhe grevistë nga Kosova  Lindore, ish-pjestarë i UCK-së,sipas të cilit jemi lënë në harresë nga  institucionet tona sikur në Kosovë ashtu edhe në Luginën e  Preshevës, prandaj i riu nga Bilaqi apelon tek institucionet vendore që  të trajtohen dhe përkujdesen më mirë familjarët e këtyre ish-luftëtarëve të lirisë në Kosovë dhe Luginë.

Udhëheqësi i kësaj greve,  Xhevdet Qeriqi, ka i ka deklaruar AIK Presheva Jonë se edhe pse  grevistët kanë hyrë në ditën e 32 dhe gjendja  e tyre sa vije e  keqësohet,ata nuk e kanë ndërmend të ndale deri sa qeveria nuk i  plotëson kërkesat e tyre të cilat u janë premtuar para një decenia.

“PreshevaJone”

What are some of the homeworkhelper.net/ obstacles that you’ll face

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress