Home » Lajme » Johannes Hahn në shtatorë shpreson në rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi

Johannes Hahn në shtatorë shpreson në rinisjen e dialogut Kosovë-Serbi

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin dhe Politikat e Fqinjësisë, Johannes Hahn ka thënë se ekziston nevoja për një situatë të sqaruar politikisht në Kosovë është e nevojshme për vazhdimin e dialogut. Ai ka theksuar se shpreso se kjo do të ndodhë në shtator.

“Nuk do të ishte mirë të komentonim mbi zhvillimet e brendshme. Situata është e qartë, bazuar në njoftime të ndryshme së shpejti do të ketë zgjedhje që do të ndryshojnë situatën politike në Kosovë, e cila do të na mundësojë të rinisim dialogun. Për tango kërkohen dy persona”, citohet të ketë thënë Hahn, transmeton lajmi.net

“Kështu që shpresoj se kjo do të ndodhë në shtator, siç u njoftua”, ka shtuar Hahn.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress