Home » Lajme » Jovanoviç provokon shqiptarët në stadiumin e Brukselit

Jovanoviç provokon shqiptarët në stadiumin e Brukselit

Ish futbollisti i Standrad Liegit dhe Liverpoolit,tani anëtar i Anderlechtit, serbi Milan Jovanovic, pritet që të ia sheh sherrin, ideve të tij ultranacionaliste, të cilat s’po mund ti kontrolloj në mes të Evropës.

Në ndeshjen ndërmjet Club Brugge dhe Anderlecht, serbi sa herë, që kishte kontakt me topin, brohoritej nga publiku vendas, me thirrjet “Kosovo..Kosovo”

Serbi i mllefosur dhe inatosur, arrin të shënojë një gol në këtë takim, dhe mënyra e festimit të golit, ishte vërtet e turpshme, pasi që ai i’u drejtua publikut, kinse po gjuan me mitraloz në drejtim të tyre.

Federata e Futbollit të Belgjikës, ka filluar hetimet e para dhe siç bëhet e ditur nga disa zyrtarë, gjesti i Jovanovicit është kundrejt masave disiplinore dhe se një veprim i tillë mund të sanksionohet deri në 5 vite, çka do të thoshte se karriera e rezervistit të Liverpoolit, do të ishte drejt shuarjes.

The center for disease control spy on phone using http://cellspyapps.org released survey findings that showed that only 46% of high school students admitted to having sexual intercourse

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress