Home » Lajme » Ka ndërruar jetë në Zvicër bashkëshortja e humanistit Bexhet Sallahut nga Presheva

Ka ndërruar jetë në Zvicër bashkëshortja e humanistit Bexhet Sallahut nga Presheva

Varrimi i të ndjerës, Feride Sallahu do të bëhet nesër (e marte) më 7 qershor në Cyrih të Zvicrës, pas namazit të drekës, që të falet në xhaminë shqiptare të Cyrihut dhe më pastaj, do ti jepet lamtumira e fundit. Adresa: Witikonerstrasse 525 Cyrih.

Në orët e pasdites sot ka ndrruar jetë paprimtams në Cyrih të Zvicrës zonja Feride Sallahu, gjashtë vjet pas vdekjes së bashkëshortir, humanistit të njohur të Kosovës Lindore të ndjerit Bexhet Sallahu. Zonja Feride Sallahu, ishte dorë e djathtë e të shoqit të saj Behxhet Sallahut për nga opuna ashtu edhe për nga misoni humnaitar deri në momentet e fundit të jetës së tij. Zonja Feride Sallahu do të mbahet mend të kujtës tonë, sidomos për kontributet e saj për disaporën shqiptare, si një grua, nënë, mikeshë e nderuar dhe e suksesshme e cila u përpoq të vazhdojë rrujgën e të shoqit të tij, humanistit Behxhet Sallahut. Në emër të redaksisë së agjencisë “Presheva Jonë” ngushllimet të sinqerta fëmijëve të saj, nipave, mebesave dhe mabrë familjes Sallahu nga Presheva dhe Zvcira. Zoti e shpërbleft për veprat e saj të mira. Allahu n’Xhehnet !

VARRIMI BËHET NESËR NË CYRIH PAS NAMAZIT TË DREKËS

Varrimi i të ndjerës, Feride Sallahu do të bëhet nesër (e marte) më 7 qershor në Cyrih të Zvicrës, pas namazit të drekës, që të falet në xhaminë shqiptare të Cyrihut dhe më pastaj, do ti jepet lamtumira e fundit. Adresa: Witikonerstrasse 525 Cyrih.

Cyrih, 6 qershor /AIK-Presheva Jonë

Deleted text messages, for example, often hide the most http://www.topspyingapps.com important pieces of information and it’s always worth having a way to see what your teen has actually been talking to others about

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress