Home » Këshilli Nacional, Lajme, Vendore » Këshilli Nacional – URIMЕ MUAJI I RAMAZANIT

Këshilli Nacional – URIMЕ MUAJI I RAMAZANIT

Të nderuar vëllezër dhe motra;
Me rastin e fillimit të muajit të Shenjtë të Ramazanit, Kryetari, Jonuz Musliu në emër të Këshillit Kombëtar Shqiptar, i uron të gjithë besimtarët mysliman.

Uroj që ky muaj të sjell paqe, shëndet, harmoni, begati dhe lusim All-llahun e Plotfuqishëm që të na e lehtësojë agjërimin dhe të na i pranojë veprat e mira.

Me këtë rast dua që të uroj të  gjithë besimtarët mysliman të Luginës së Preshevës që në këtë muaj të madhërishëm, Zoti fuqiplotë t’i mëshirojë dhe bashkojë rreth begative dhe mirësive të pa funda që i ka ky muaj, është shprehur i pari i KKSh-së
Zoti i gjithë mëshirshëm,  na pranoftë dhe na i lehtësoftë ditët e agjërimit dhe sakrificat që ne i bëjmë për hirë të këtij muaji të begatë.

 

Bujanoc, 06.06.2016                         Shërbimi për informim i KKSH-së

KN-Kumtese 06.06.2016 urim per Ramazanin

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch