Home » Lajme » Këshilli Nacional: URIME MUAJI I SHENJTË I RAMZANIT

Këshilli Nacional: URIME MUAJI I SHENJTË I RAMZANIT

 

 

 

 

 

Këshillit Kombëtar Shqiptar i uron fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit gjithë qytetarëve shqiptar të besimit islam në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.

Ky muaj është ndër obligimet më fisnike të besimtarëve islam, në të cilin kultivohen edhe më shumë vlerat humane, tolerancë, respekti i ndërsjellë, dashuria midis njerëzve dhe gatishmëria për sakrificë materiale për të mirën e shoqërisë.

Duke dëshiruar që ky muaj të sjell edhe më shumë mirësi, lumturi dhe harmoni në familjet tuaja, uroj që Muajin e shenjtë të Ramazanit ta kaloni me lehtësinë e duhur, duke përmbushur mesazhin të cilin ai e e bart.

 

Bujanoc, 01.08.2011                                                                    Këshilli Kombëtar Shqiptar

                                                                                     zyra për Informim

Parents also have to be excited, and we’ll http://justbuyessay.com/ need their buy-in

2 Responses

  1. Gazetari thotë:

    Kush po na uron Ramazanin, a keshilli nacional apo keshilli kombetar? Mjaft mo, mosn e rreni vehten dhe te tjeret, ju jeni keshilli nacional qe vepron,punon dhe mbijeton ne serbi me ligjet e ketij shteti serb, ket OJQ e udheheq Galip Beqiri me disa sahanlipires rreth tij, gjaja se punojn per popull kurse ne anen tjeter vjedhin parat e dedikuara popullit, mjaft mo rrenave e mashtrimeve, posht matrapazt e moderuar. pewrshendetje nga Gazetari.

  2. Rexhep thotë:

    Eselamu alejkum

    A hala po egzistojka ky far këshill ?

    selamat, rexhep@ch

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress