Home » Lajme, Ndërkombëtare » Këshilli Organizativ i Komunitetit Shqiptar në Suedi: N J O F T I M

Këshilli Organizativ i Komunitetit Shqiptar në Suedi: N J O F T I M

Këshilli Organizativ i Komunitetit                      Båstad, më 3 dhjetor 2012

Shqiptar në Suedi (KOKSH-së).

 

 

    N J O F T I M

 

Njoftohen të gjithë miqtë, bashkëpunëtorët dhe kolegët, se pas një sëmundjeje të rëndë, në spitalin e Kristinehamnit, në moshën 63 vjeçare ndërroi jetë veprimtari i çështjes kombëtare për Suedi, z. Beqir Sadiku.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet në vendlindje, në fshatin Zhabar të Mitrovicës.

 

Këshilli Organizativ i Komunitetit Shqiptarë në Suedi, ju njofton se me datë 05 dhjetor 2012, (e mërkurë) në ora 18:00 në Folkets Hus, Västerlånggatan 21, Kristinehamn, do të mbanë një mbledhje komemorative kushtuar kujtimit të kolegut tonë të ndjerë, Beqir Sadikut.

Ftohen të gjithë të interesuarit, pa dallim, që të marrin pjesë në këtë mbledhje komemorative për për t’i bërë nderimet e fundit veprimtarit dhe mikut tonë të madh.

 

 

 

Kontakti: 0736523768, 0737663756

 

Në emër të KOKSH-së

Hysen Ibrahimi, kryetar

One Response

  1. Urim Gjata thotë:

    I qofte dheu i lehte.Rrofte kombi yne i vuajtur sakatuar copetuar gjate shekujve.I pa harruar jeta puna dhe ideali i ketij veprimtari,patrioti,idealisti i ceshtjes kombetare shqiptare.Megjithe se pak kohe ne Suedi marr pjese ne hidherimin e familjes dhe te afermeve.me respekt urim Gjata Marma gavle.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress