Home » Lajme, Politikë » Klinaku: E kemi pasur të ndaluar nga Albin Kurti që të flisnin për bashkimin e Luginës me Kosovën

Klinaku: E kemi pasur të ndaluar nga Albin Kurti që të flisnin për bashkimin e Luginës me Kosovën

Sekretari i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, duke folur për idenë e presidentit, Hashim Thaçi, për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, ka treguar se si subjekt vite më parë iu është ndaluar që të flasin për këtë temë në fushatën zgjedhore.

“Në momentet që kemi qenë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, fushata ka zgjatur tre muaj dhe ne e kemi pasur të ndaluar nga Albin Kurti që të flisnin për bashkimin e Luginës me Kosovën”, ka thënë Klinaku duke iu referuar koalicionit që kanë pasur në zgjedhjet e vitit 2010.

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch