Home » Opinione » Komandant Bala: Pas situates së krijuar mes Kosovës dhe Serbisë dolën në shesh edhe profiterat e luftës çlirimtare

Komandant Bala: Pas situates së krijuar mes Kosovës dhe Serbisë dolën në shesh edhe profiterat e luftës çlirimtare

Duke parë kohëve të fundit që është nxe situata politike në mes të Kosovës dhe Sërbis, profiterat që manipuluan me statusin e veteranit të luftës, dallohen shumë leht.

Po si u deklaruan serbët, Presidenti Tomisllav Nikoliq dhe Kryminstri Vuçiq që forcat e tyre do të marshojnë në Kosovë qenefat të ashtëquajturit veteran lufte që s’kan qenë fare në luftë kanë dorzuar menjëherë kartelat e tyre nëpër shoqata 10.135 vet që kishin marrë kartelat e veteranit. Besoi që së shpejti të gjithë qenefaxhit kan me i  dorzuar kartelat e veteranit që s’kan qenë në luftë. Kan me mbet vetem veteranët e vërtet. Unë dëshmoj që jamë veteran e invalid lufte. Po që se kërkohet nga ne për ti dalë në ndimë atdheut, do të ju përgjigjem me krenari. Së shpejti do të dalin të gjithë ata që luftën e kan parë vetem nëpër mes ekranit televeziv. Do të mbeten veterant e vërtet. Dhe të gjitha marrinat që kan bërë në emër të UCK-së janë vet këta profitert e luftës, që janë munduar me shpirt të i cesin imazhe të keq luftës së lavdishme të UCK-së,UCPMB- së, e UCK-së Kombëtare. Këtë e them me plot përgjegjësi Bajram Arifi Komandant Bala invalid lufte.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch