Home » Opinione, Sport » Konfirmohet: Zvicra në Top-10 të botës

Konfirmohet: Zvicra në Top-10 të botës

Ashtu siç kishim paralajmëruar Përfaqësuesja e Zvicrës ka bërë përparime dhe ndodhet në vendin e nëntë në botë. Zvicra ka përparuar për dy vende, duke lënë pas Kombëtare shumë të forta si Spanja, Italia dhe Anglia.

 

Dhe ashtu siç kishim paralajmëruar Përfaqësuesja e Zvicrës ka bërë përparime dhe ndodhet në vendin e nëntë në botë. Zvicra ka përparuar për dy vende, duke lënë pas Kombëtare shumë të forta si Spanja, Italia dhe Anglia.

 

Ndërkohë, Shqipëria pas humbjes nga Italia dhe Bosnja Hercegovina, tani ndodhet në vendin e 66-të, duke rënë për 12 pozita.

Bie edhe Kosova, pas ngjitjeve të njëpasnjëshme në muajt e fundit. Përfaqësuesja e Kosovës e sheh veten në pozitën e 170-të pasi zbret gjashtë pozicione për shkak të humbjes 2:1 ndaj Islandës.

/Albinfo.ch/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch