Home » Lajme » Kosovarët në Zvicër: E vret ish-vjehrrin

Kosovarët në Zvicër: E vret ish-vjehrrin

Një 31 vjecar me prejardhje nga Peja të shtunën shkoi tek shtëpia e ish-gruas për të marrë vazjën e tij në Gjenevë. Por, siç raporton Klan Kosova kur mbërriti atje u përfshi në një fjalosje me ish-vjehrrin e tij. Në proces, e nxori pistoletën dhe e vrau 56 vjecarin nga Ferizaj.

Mediat në Zvicër nuk e cekin se ata janë nga Kosova, por e pasqyrojnë gjerësisht lajmin. Ish-gruaja e autorit të krimit nuk ishte në shtëpi në momentin tragjik. Policia dhe auto-ambulanca shkoi shpejt në vendin e ngjarjes, por ishte shumë vonë. Kjo shënon vrasjen e parë për këtë vit në Kantonin e Gjenevës. /indeksonline/

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch