Home » Lajme » KQZ: Lulzim Basha, kryetar i Bashkisë së Tiranë

KQZ: Lulzim Basha, kryetar i Bashkisë së Tiranë

Pas përfundimit të votave të hedhura në kutitë e gabuara, kandidati i “Aleancës për qytetarin”, Lulzim Basha, ka rezultuar në avantazh ndaj rivalit të tij socialist, Edi Rama.

Kështu, së fundmi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbylli numërimin e fletëve të kontestuara në kutitë e njësisë 11, KZAZ nr.55, që është dhe njësia e fundit që përmbyll këtë proces, në kuadër të zgjedhjeve vendore për bashkinë Tiranë.

Vetë zv.ambasadori i OSBE, Dan Redford, vëzhgoi procesin e numërimit.

Nga numërimi rezulton se në garën për Bashkinë e Tiranës kandidati demokrat, Lulzim Basha është në avantazh me 95 vota para rivalit të tij socialist, Edi Rama.

Në këtë mënyrë, KQZ ka shpallur kandidatin Lulzim Basha, kryetar të Bashkisë së Tiranës.

Hasan Hasani People http://www.trackingapps.org who bully others tend to use specific methods on a spectrum, such as cyberbullying spreading rumors and humiliating others using social media, email, or texting

4 Responses

 1. Ferdane Alidemi/Bajrami thotë:

  Urime i nderuari Lulzim Basha,
  te bej lutje ne Perendi qe nga neser te fillosh te punosh me DREJTESI.
  Ndash PERENDIJA met ndihmu vendin tend duhesh me zhvillu jo si Rama deri dje vetem e ka SHKATRRU…
  E tash dhe nje her e kom nje porosi qe nga neser te mbjellim te gjith SHQIPTARET nga nje LULE ne saksi qe te LULZOJ e dashura SHQIPERI…
  URIME,URIME,URIME gjith shqiptarve qe ja dojn te miren SHQIPERIS dhe SHQIPTARVE…

 2. Ferdane Alidemi/Bajrami thotë:

  Urime i nderuari Lulzim Basha,te bej lutje ne Perendi qe nga neser te fillosh te punosh me DREJTESI.Ndash PERENDIJA met ndihmu vendin tend duhesh me zhvillu jo si Rama deri dje vetem e ka SHKATRRU?E tash dhe nje her e kom nje porosi qe nga neser te mbjellim te gjith SHQIPTARET nga nje LULE ne saksi qe te LULZOJ e dashura SHQIPERI?URIME,URIME,URIME gjith shqiptarve qe ja dojn te miren SHQIPERIS dhe SHQIPTAR
  Ferdane Alidemi/Bajrami

 3. Name (required) thotë:

  mefail ibrahimi
  urime z.lulzim basha fitorja jote drite per nje shqiperi te ardhmen skam fjale te ju thom vetum perpara urime.

 4. mefail ibrahimi thotë:

  urime z.lulzim basha fitorja jote drite per nje shqiperi te ardhmen skam fjale te ju thom vetum perpara urime.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress