Home » Lajme, Vendore » Krasniqi: Mos e prekni lapidarin – respektoni reciprocitetin

Krasniqi: Mos e prekni lapidarin – respektoni reciprocitetin

Kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Serbisë, Ivica Daciq, i cili ka kërcënuar se do ta largojë me dhunë lapidarin e dëshmorëve të UÇPMB-së. Ai e ka paralajmëruar Daciqin që mos ta prek lapidarin e dëshmorëve.

Kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka thënë se kërcënimet e Daciqit e dëmtojnë dialogun e nisur për normalizimin e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë. Në mënyrë që të kundërshtohet Beogradi, Krasniqi ka thënë se duhet reciprocitet në kërkesat e qytetarëve të veriut të Kosovës me ato të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Për kryeparlamentarin Kosovar duhet parë  me reciprocitet zhvillime kundrejt   pjesës veriore të Kosovës, ku edhe  Kosova  duhet ti ketë parasysh shqiptarët e pjesës lindore të Kosovës ka shtuar Krasniqi për klan kosova.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress