Home » Lajme, Politikë, Vendore » Kryesuesi i LR-PDSH-së Sami Salihu takohet me përfaqsuesit e OSBE-së

Kryesuesi i LR-PDSH-së Sami Salihu takohet me përfaqsuesit e OSBE-së

Kryesuesi i këshillit inicues të LR-PDSH-së Sami Salihu,  pati takim me zv. shefin e misionit të OSBE-së Joseph Mellot si dhe shefin e zyrës në Bujanoc Giacomo Bosisio.
Në këtë takim u bisedua për situatën e krijuar politike në Luginë të Preshevës si dhe për sfidat që e presin komunën e Preshevës në proceset e ardhshme, thuhet në komunikatën e publikuar nga subjekti më i ri politik në Preshevë, Lëvizja për Reforma të PDSH.

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch