Home » Lajme, Vendore » Kuvendi i Preshevës miraton pakon emergjente

Kuvendi i Preshevës miraton pakon emergjente

Ndihma financiare nga Kosova prej 200 mije eurove eshte dedikuar ne nje program te cilin e ka organizuar Komuna e Presheves duke e quajtur pako emergjente “Presheva 2020”.

Kjo pako parasheh qe te ndihmohen bizneset lokale prej 381.131 eurove, ne sektorin e agronomise do te ndahen 127.044 euro, penzionistet do te ndihmohen me 101.642 euro, zyra per te rinj 12.705 euro, Ndermarrja publike Moravica 42.351 euro, Shtepia e Shendetit ne Presheve me 42.351 euro, Kryqi i kuq 12.705 euro dhe Fondi per qellime humanitare 42.351 euro.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch