Home » Kulturë, Lajme » Libër i ri i Skifter Këlliçit – “C 35 US” rënë në tokën shqiptare

Libër i ri i Skifter Këlliçit – “C 35 US” rënë në tokën shqiptare

Të nderuar Miq të Librit dhe të Botimeve Toena,

Me kënaqësi ju përcjell njoftimin e botimit të një romani të ri të shkrimtarit

SKIFTER KËLLIÇI

“C 35 US” RËNË NË TOKËN SHQIPTARE
Fillim nëntori i viti 1943.
Një avion ushtarak amerikan niset nga baza ajrore e Katanias (Itali) drejt Barit, për të marrë ushtarë amerikanë të plagosur rëndë dhe për t’i sjellë në spitalin e këtij qyteti. Por, për shkak të kushteve të vështira atmosferike, goditjeve të kundërajrorëve gjermanëdhe prishjes së radiomarrësit, avioni bie në Belsh të Elbasanit.
Që këtu, dhe gati për dy muaj, nis aventura e tyre në tokën shqiptare, plot ankth dhe të papritura, për t’iu shmangur dhe për të luftuar kundër forcave gjermane,që i ndjekin këmba-këmbës, derisa me ndihmën edhe të njësive partizane dhe balliste, që bashkohen, duke lënë mënjanë kontradiktat e ashpra midis tyre, shkojnë drejt shpëtimit, drejt lirisë.

 Librin mund ta porosisni në çdo librari!

Por, mund ta porosisni edhe online në:https://www.toena.al/home/details/429-c-35-us-rene-ne-token-shqiptare
https://www.adrionltd.com/sq/historia-e-shqiperise/122723-c35-us-rene-ne-token-shqiptare.html
https://bukinist.al/sq/sage-histori/11034-c-35-us-rene-ne-token-shqiptare.html?search_query=skifter&results=8
si edhe në Panair Shopping (aplikacion në celular)

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch