Home » Lajme » Lidhja Demokratike e Dardanis uron festën e Kurban Bajramit

Lidhja Demokratike e Dardanis uron festën e Kurban Bajramit

LDD LogoLidhja Demokratike e Dardanis LDD ju uron gjithë besimtarët myslimanë që të mbizotërojë solidariteti, paqja, toleranca dhe respekti. Kurban Bajrami është festë e përkushtimit, moralit dhe devotshmërisë. LDD edhe një herë ju uron të  gjithë besimtarët të besimit islam festën e Kurban Bajramit duke ju dëshiruar shëndet, mirëqenie dhe mbarësi. Republika e Kosovës duhet të jetë shembull ku vlerat multietnike dhe multireligjoze do të funksionojnë në harmoni dhe do të krijojnë themele të vërteta në të cilat do të ndërtohet perspektiva për gjeneratat e tanishme dhe të ardhshme”, thuhet në urimin e LDD-së dhe Kreytarit Akademik Nexhat Daci.

 

Zyra për media dhe publikun

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress