Home » Lajme, UDSH » Mbrëmë UDSH fushatën për zgjedhjet e 6 majit e mbajti në BL Corroticë

Mbrëmë UDSH fushatën për zgjedhjet e 6 majit e mbajti në BL Corroticë

Ky subjekt politikë promovoi 4 kandidatë të mundshëm për këshilltarë, 3 nga Corrotica dhe 1 nga Shoshaja. Kandidatët për këshilltarë paraqitën para elektoratit programin e UDSH-së për Corroticën, ku kishin paraparë realzimin e disa projekteve, nëse UDSH arrin të jetë pjesë e pushtetit të ardhshëm. Të pranishmit i përshëndeti edhe kryetari i degës së UDSH-së në Preshevë Naser Aziri, duke ftuar elektoratit të votoj më 6 maj për UDSH-në me cilësi dhe dinjitet. E bartësi i listës së UDSH-së Rahmi Zylfiu I cili është edhe kandidatë në BL Corroticë, gjatë fjalës së tij u fokusua në zhvillimin ekonomik. Fushata e UDSH-së në Corroticë u mbyll me moton rretho numrin 4 për cilësi e dinjitet.

One Response

  1. Joe thotë:

    Po c’far te bei ai I ndjeri, ate e pyet c’far henrge ne mengjes ai te pergjigjet mendohet sa darka eshte gjell me patate. Ne jemi me fare qe merremi me te.

Shto koment

Duheni të Logoheni për të komentuar.

© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch