Home » Lajme » Mbrëmja e dytë eliminuese për zgjedhjen e talenteve të rinj në Luginë organizohet nesër në studion e Radiotelevizionit Presheva

Mbrëmja e dytë eliminuese për zgjedhjen e talenteve të rinj në Luginë organizohet nesër në studion e Radiotelevizionit Presheva

Kandidatët që kanë aplikuar gjatë shpalljes së konkursit për zgjedhjen e talentëve të rinj në muzik, recitim, vallëzim dhe akrobacion ballafaqohen para juries me sistem eliminimi. Gjatë pasdites së sotme kandidatët kanë bërë prova në studio ku kanë marrë edhe sygjerimet nga juria përzgjedhëse. Spektakli zgjedhim talentët e rinj transmetohet drejtpërdrejtë përmes ekranit të Radiotelevizionit Presheva të shtunën në ora 20. RTV Presheva

Schools are now recognizing that this is vital for student development,that there is much educational value in http://essayclick.net this,and that kids now have access to the tools to make long-lasting advocacy happen

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress