Home » Lajme » Meçi i radhës i kampionit në boks, preshevarit Sevdail Sherifi dhe kroatit Toni Vishiq përfundoi me barazim

Meçi i radhës i kampionit në boks, preshevarit Sevdail Sherifi dhe kroatit Toni Vishiq përfundoi me barazim

Ky meç u mbajt në diskotekën e njohur shqiptare në Buchs të Cyrihut ku si protagonist ishin bokserët shqiptar Jetmir Kuçi dhe Sevdail Sherifi. zhvilloi meç të bukur kundër debutuesit kroat Toni Visiç i cili ishte i përgatitur mirë fizikisht. Sevdaili gjatë gjithë meçit ishte më i mirë se sa kundërshtari i tij, i cili tregoi agresivitetin e tij siç jemi mësuar ta shohim në meçet e tjera ku ka fituar. Gjyqtarët këtë meç e vlerësuan si baras, duke i dhënë votat 57-57.
RTV Presheva

I’ve gathered my favorites https://pro-essay-writer.com/ from their collection below

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch