Home » Lajme » Medalje “Gjergj a dhe Unionin Artistik të Kombit Shqiptar

Medalje “Gjergj a dhe Unionin Artistik të Kombit Shqiptar

Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj pati nje takim me Azgan Haklajn ish-deputet, artist si dhe President i Unionit Artistik të Kombit Shqiptar te cilin e vlersoi per kontributin e dhene deri me tani.

“Në shenjë mirënjohjeje për kontributin e veçantë të Unionit Artistik të Kombit Shqiptar në ruajtjen dhe lartësimin e vlerave artistike e kombëtare, pata nderin sot t’i dhuroj presidentit të këtij Unioni, Azgan Haklajt, Medaljen “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu”. RH”- shkruan kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch