Home » Lajme » Messi me tjetër rekord

Messi me tjetër rekord

Dy golat e shënuar nga Messi për Barcelonën në fitoren kundër Bate Borisov prej 5-0 kanë sjellur një rekord të ri te Argjentinasi.

Messi kështu sot shënoi golin e tij të 193 dhe 194 me fanellën e Barcelonës duke u bërë golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e këtij klubi.

Messi është vetëm 24 vjeçar ndërsa në të ardhmen pritet që ai shumë shpejtë të jetë golashënuesi padyshim më i mirë në historinë e klubit.

Vendin e parë e mban Cesar Rodriguez i cili ka plotë 235 gola me fanellën e Barcelonës por duke parë moshën e Messit atëherë është pyetja se cila do të jetë dita kur argjentinasi do të thyej këtë rekord.

Planning really is http://www.writemyessay4me.org the bottom line for this whole endeavor – financial planning

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress