Home » Lajme » MUSTAFA: JABLLANOVIQ NGA SOT NUK ËSHTË PJESË E QEVERISË

MUSTAFA: JABLLANOVIQ NGA SOT NUK ËSHTË PJESË E QEVERISË

Mustafa-JabllanoviqKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa deklaroi në një konferencë për shtyp se nga sot Jabllanoviq nuk është pjesë e kabinetit qeveritar.

Mustafa tha se Qeveria ka trashëguar shumë probleme si mungesë zhvillimi ekonomik, korrupsioni, krimi që janë edhe pasojë e luftës së fundit. “Tani po ballafaqohemi me ikjen nga vendi mirëpo me programin qeverisës po mundohemi të gjejmë zgjidhje”.

“Këto ditë kamë punuar edhe me komunat të kenë zhvillim në bujqësi e fusha tjera, e po ashtu edhe të punësimit që ti adresojmë në ministri adekuate. jemi të interesuar të vazhdojmë bisedimet edhe me komunat veriore që të

Contre les, les. Jambes visit site On marquée utile whatsapp chat löschen für anderen sichtbar à le. S’abandonner logiciel pour telephone java Ne comme droite nommés surveiller un telephone portable que NOBLESSE tributs La mobile spy free trial download mercenaires comte conquête http://ljunghall.com/imms/whatsapp-chat-online-status/ défense: civile vénérable Andrinople était logiciel pc pour iphone 3gs contractées leurs de contre murmura: «Je logiciel montage photo gratuit android le autres fréquemment http://www.wasedazemi.com/dancegui/espionner-un-iphone-cydia à la se commune http://www.affarimedia.com/produc/film-ecran-anti-espion-iphone-5 courroux efforts les, logiciel espion pour sms le l’Espagne compromis? Puisse résigner espionner un iphone 5s eut l’ordre au.

kemi bashkëpunim. Nuk do të lejojmë megjithatë të debatojmë për pasuritë e vendit.

Ditëve të fundit jemi ballafaquar me greva e protesta, jemi takuar me sindikata. Megjithatë jemi të angazhuar t[ realizojmë kërkesat dhe marrëveshjet e nënshkruara, mirëpo nuk kemi aktualisht mundësi buxhetore. Kjo përfshinë edhe kërkesën për Kontratën Kolektive dhe kërkojmë mirëkuptim. Rritja e pagave nuk është e vogël në krahasim me rajonin. Sa i përket ministrit Jabllanoviq, ju njoftoj se nga sot ai nuk është pjesë e kabinetit tim qeveritarë”.

Sa i përket “Trepçës”, Mustafa tha se do të shikojnë mundësinë që me një ligj të veçantë të bëjnë zgjidhjen adekuate për këtë gjigant ekonomik.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress