Home » Lajme » Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, ngushëllon ambasadorin e Turqisë në Beograd

Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, ngushëllon ambasadorin e Turqisë në Beograd

Myftiu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Nexhmedin ef. Saqipi,  ne emer te populates së Luginës së Preshevës, ngushëllon ambasadorin e Turqisë, z. Mehmet Kemal Bozaj, familjarët të viktimave të pafajshme dhe popullin turk.

 

Me dhembje e pikëllim mësuam lajm për aktin e shëmtuar në Stamboll ku pësuan qytetarët e pafajshëm.
Andaj, në emër të Bashkësisë Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë, dhe në emrin tim personal ju shpesh ngushëllimet më të sinqerta juve, popullit turk e para së gjithash familjeve të viktimave të pafajshme, për të cilit lutemi që Zoti t’u jap durim e gajret, ndërsa të lënduarve u dëshirojmë shërim sa më të shpejt. .
Dashtë Zoti që akte të tilla që marrin jetë, sjellin viktima,të mos përsëriten as kund.
Duku u solidarizuar me ju dhe të gjitha ata që janë prekur nga ky akt jonjerezorë, edhe njëherë, shprehim dhembjen tonë për ngjarjen e sotme dhe shpresojmë e lutemi për një të ardhme të ndritshme në paqe, mirëkuptim e harmoni.
Me respekt e dhembshuri,
Myftiu i Luginës së Presheveës
H. Nexhmedins  ef. Saqipi

Nexhbedin Saqipi-Mehmet Kemal Bozaj

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress