Home » Histori, Lajme » NDAHET NGA JETA SHEKULLORI AVDI REXHA, MISIONAR I PAJTIMIT, QËNDRESTAR I DEMOKRACISË, SIMBOL I PAQES…

NDAHET NGA JETA SHEKULLORI AVDI REXHA, MISIONAR I PAJTIMIT, QËNDRESTAR I DEMOKRACISË, SIMBOL I PAQES…

Sot u nda nga jeta misionari i Pajtimit, veprimtari i shquar i Çështjes Kombëtare Shqiptare, qëndrestari i paepur për mbrojtjen e vlerave të Demokracisë, simboli i Paqes dhe i Solidaritetit Njerëzor, Avdi Rexha, 95 vjeçar.
Varrimi bëhet ditën e premte, më 27 Dhjetor 2019, ora 12.00, në vendlindjen e tij, në Bujan të Krasniqes së Malësisë së Gjakovës,Tropojë.

I koftë i lehtë Dheu i Tokës së Vet Dardane…! Shpirti i tij pushoftë në Paqe…!

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch