Home » Lajme, Politikë » “Ndaje mendjen, o pro o kundër njeriut me Bllok të Zi në dorë” Nga Artan Hoxha*

“Ndaje mendjen, o pro o kundër njeriut me Bllok të Zi në dorë” Nga Artan Hoxha*

Artan HoxhaDy foto qe flasin me shume se çdo fjale tjeter per 21 janarin e 2011-es.

Ne foton e pare, Edi Rama dhe Ilir Meta duke firmosur marreveshjen e famshme te 1 Prillit 2013, ne Shkoder, nen veshtrimin e presidentit serb Tadic.

Ne foton e dyte, zinxhiri komandues i masakres se 21 janarit 2011…

Marreveshja Rama-Meta e 1 prillit 2013, ishte ajo qe i hoqi gjithe kauzen morale te majtes shqiptare per luftuar korrupsionin. Premtimi se kur te vinte ne pushtet do te luftonte korrupsionin e qeverise Berisha-Meta dhe se do vendoste drejtesi per viktimat e protestes antikorrupsion te 21 janarit, u varros nga firma e ketyre dy burrave. Nuk mund te luftohet korrupsioni i ish-qeverise Berisha-Meta, kur merr ne krah “patericen” qe e mbajti 4 vjet ne pushtet per te formuar qeverine “antikorrupsion” Rama-Meta. Nuk mund te besh drejtesi per 21 janarin, kur ke krah te djathte, “njeriun me bllok te zi ne dore”, per te cilin i nxore njerezit ne proteste.

Ndaje mendjen, …

O me popullin per te ndeshkuar korrupsionin e njeriut me Bllok te Zi ne dore dhe Saliut…

Ose shijo pushtetin rehat, duke bere korrupsion me njeriun me Bllok te Zi ne dore dhe shaj Saliun gjithe diten,… deri sa populli te te vere drune me ato 1 milione shuplakat e veta…..

*Gazetar i News 24

Meta - 1

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress