Home » Lajme, Vendore » Ndërroi jetë Adem Demaçi

Ndërroi jetë Adem Demaçi

Simboli i rrezistencës ndaj okupimit serb në Kosovë, Adem Demaçi, sot ka ndërruar jetë. Këtë lajm të hidhur e ka bërë të ditur  zavendës kryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, i cili gjatë punimeve të seancës plenare njoftoi kuvendarët se baca Adem ka ndërruar jetë, me çrast seanca u ndërpre menjëher. Adem Demaçi ishte simbol i rezistencës pasi që në kazamatet serbe kaloi hiq më pak se 28 vite.
KosovaLindore.com familjes së bacës Adem dhe gjith kombit shqiptar i shpreh ngushëllimet më të sinqerta për këtë humbje të madhe për kombin tonë.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch